Nadšenci retro autobusů měli možnost zavzpomínat na historii cestování, a také posoudit výkon „erťáku“, který spolu s nimi každou hodinu stoupal z parkoviště od kabinové lanovky až téměř k samotnému vysílači Ještěd. Naopak budoucnost reprezentovaly dva vozy, a to speciální autobus pro bezpečnou přepravu dětí „Mikeš“ a městský autobus Iveco Urbanway, který nově přepravuje cestující v rámci MHD v Jablonci nad Nisou.
První jízda autobusovým veteránem startovala v 9:30 hod. z parkoviště pod kabinovou lanovou dráhou na parkoviště u Ještědky a zpět. Autobus Škoda 706 RTO – JELCZ z roku 1968 jezdil v hodinových intervalech, poslední jízda se konala v 17:30 hod. a celkem urazil téměř 100 km. Skoro na samotný vrchol a zpět se svezly stovky účastníků akce a zájem o jízdy byl veliký, cestující si autobus fotili, a také diskutovali s řidičem o náročnosti řízení tohoto veterána.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV