Tato činnosti je u klientů velmi oblíbená, výlety se konají jednou měsíčně. „Duševně nemocní jsou lidé, kteří potřebují, aby je někdo vyslechl, poradil, pomohl, zkrátka to jsou lidé jako my zdraví, jen nemohou být tolik samotní,“ řekla Vlaďka Pechová, koordinátorka dobrovolníků. Celkově klienti vyžadují mezilidskou komunikaci a vůbec pocit společenské sounáležitosti. V rámci dobrovolnického programu s názvem Asistované přátelství tak lidé s duševní nemocí navazují sociální kontakty, nalézají spřízněnou duši, se kterou by zašli do kina, na výstavu, jeli společně na výlet
V současné době má cca pět klientů zájem o svého dobrovolníka, se kterým by se pravidelně setkávali. Pokud se tedy chcete dozvědět více o dobrovolnictví, případně nám pomoci, zkontaktujte koordinátorku dobrovolníků Vlaďku Pechovou na tel. 731 542 940731 542 940 ( pechova@mb-net.cz) a domluvte si s ní schůzku. Následovat bude úvodní školení dne 12. dubna a doškolení psychiatrického minima přímo v organizaci, pro získání podrobnějších informací. V prvních třech měsících vaši dobrovolnické činnosti jsou setkávání osobně podporována sociálními pracovníky Fokusu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mb-net.cz