Letošní ročník pořádala Hvězdárna města Mladá Boleslav ve spolupráci s Gymnáziem Dr. Josefa Pekaře. V rámci projektu bylo opět k vidění šest stánků, u kterých studenti a pedagogové ukazovali zajímavosti konkrétních přírodních oborů.
U stánku Matematika bylo letos vše zaměřeno na prostorovou představivost. "To téma je velmi nosné. Matematika si zde hraje s prostorovými modely, s řezy a vůbec s představivostí. Ta je klíčová pro budoucí generace, pokud mají zastávat nějaké technické profese," řekl vedoucí hvězdárny a tahoun celého projektu Pavel Brom.
U stánku Fyzika byly ukázky a pokusy zaměřeny na polohy těžiště.
Stánek Chemie se zabýval prostorovou představivostí molekul, stánek Biologie nabízel pohled na uspořádání orgánů v těla i možnost si je zkusit na rozkládacím modelu sám poskládat dohromady. Astronomie měla speciální prezentaci na téma Alberta Einsteina a jeho teorie relativity, která letos slaví 100 let. Zájemci se zde také mohli podívat do hvězdářských dalekohledů.
Nechyběl zde ani stánek Informatika a mechatronika. "Hlavní atrakce je 3D tiskárna, která nám umožní vymodelovat jakýkoliv objekt, který potřebujeme, různé krytky, držáčky. Máme na hvězdárně nový dalekohled, já jsem si k němu vytiskl ovladač, aby přesně pasoval do mé dlaně. Dává nám to neomezené možnosti.," řekl Pavel Brom. Na tuto tiskárnu přispěla Škoda Auto.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV