Jak Cangzhou, tak Zlín jsou do značné míry města průmyslová, debata se tak vedla o možné spolupráci v této oblasti. „Máme si co vzájemně nabídnout,“ nepochybuje primátor čínského města Wang Dahu. „Hosty zaujala dlouhá tradice, kterou má Zlín v polymerech. Prohlédli si proto i Centrum polymerních systémů, které před krátkou dobou otevřela univerzita,“ sdělil primátor Zlína Miroslav Adámek.
Velkým tématem byl také čínský státní podnik, zde známý pod názvem Farma čínsko – československého přátelství, který leží v okrese Cangzhou. Založen byl v roce 1956 za zásadního přispění tehdejšího Československa, které darovalo Číně 600 zemědělských strojů a poslalo na místo i sedm odborníků. Jeden z nich údajně pocházel i ze Slušovic. „Hosté nám sdělili, že dodnes jsou naší zemi za toto gesto nesmírně vděční. Je to pro ně pohádka o přátelství, která neztrácí na významu ani po desetiletích,“ prozradil náměstek zlínského primátora Bedřich Landsfeld.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV