Ostrava: Seniorům nad 80 let město pomůže s registrací na očkování

15.01.2021 10:02

Město Ostrava podává opět pomocnou ruku seniorům. Od pátku 15. ledna se lidé starší 80 let mohou přednostně registrovat k očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Protože ale řada z nich nemá přístup k internetu nebo počítači, nabízí jim město Ostrava a městská policie pomoc s registrací.

Ostrava: Seniorům nad 80 let město pomůže s registrací na očkování
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

„V Ostravě žije přes 12 tisíc seniorů starších osmdesáti let. Věřím, že většina z nich zvládne registraci na očkování sama nebo s pomocí svých blízkých. Uvědomujeme si ale, že ne všichni tuto možnost budou mít. V tom případě mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Zájemci o registraci, kteří si ji nemohou zajistit sami, se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.

Pomoc s registrací seniorů nad 80 let je dalším krokem města, které pomáhá lidem v době koronavirové pandemie. V loňském roce zřídila Městská policie Ostrava speciální covidovou linku, na níž občané dostali informace o platných vládních nařízeních, kontakty na odběrová místa a na další potřebná pracoviště. Občany, kteří si nemohli sami nebo za pomoci příbuzných zajistit nákup základních potřeb, propojili s organizacemi, které jim vše potřebné zajistily. Mezi požadovanými službami bylo také např. nainstalování e-roušky do mobilního telefonu. Město rovněž zřídilo na svých webových stránkách krizový kontakt pro neslyšící občany, aby při kontaktu s úřadem mohli využívat psanou formu projevu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…