Formou e-learningových kurzů, kvízů a soutěží pro žáky a studenty všech věkových kategorií projekt napomáhá k zajištění prevence rizikového chování v kybernetickém prostředí a nenásilnou formou připravuje žáky na správné reakce na nebezpečné situace na internetu spojené např. s kyberšikanou na sociálních sítích. Zahrnuje i lekce pro pedagogy, rodiče a dospělé.
„Aktivity tohoto typu jednoznačně podporuji. Stejně jako v běžném životě nejsou všichni lidé čestní a spolehliví, tak ani internet není jen přátelským prostředím. Je bohužel rovněž místem, kde mohou naše děti narazit na nebezpečné situace, na které neumí adekvátně reagovat. Proto je potřeba s nimi o těchto situacích a možných hrozbách mluvit, varovat je před nimi a připravit je na ně. Gratuluji všem, kteří kvíz úspěšně absolvovali, a věřím, že jim bude v budoucnu ku prospěchu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.
„Našim společným cílem v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet bylo připravit uživatele z řad žáků a studentů na možná rizika související s využíváním internetu. Jenom tak budou schopni díky informačním a komunikačním technologiím dokázat víc,“ doplnil Václav Mach ze společnosti Microsoft.
Celkem se do soutěžního kvízu pro děti a mládež na téma jak se chovat bezpečně na internetu zaregistrovalo 21300 žáků a studentů z 10 krajů, kvíz správně absolvovalo 8 837 z nich. V Praze správně odpovědělo na všechny otázky kvízu 1020 žáků a studentů z 80 základních a středních škol.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV