Před samotným zahájením sněmu tato přední německá výzkumná instituce uzavřela memoranda o spolupráci s vládní Radou pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které vicepremiér Bělobrádek předsedá, jež by mělo vést k vytvoření Česko-Fraunhoferova fóra pro aplikovaný výzkum v České republice. Memorandum o spolupráci podepsal prezident Fraunhoferovy společnosti Reimund Neugebauer také s českou Akademií věd, kterou zastupovala její předsedkyně Eva Zažímalová. Sněmu se zúčastnili další významní hosté v čele se saským ministerským předsedou Stanislawem Tillichem nebo spolkovou ministryní pro vzdělávání a výzkum Johannou Wankou. Oba ve svých projevech ocenili podpis obou memorand a podpořili strategii dalšího sbližování českých vědeckovýzkumných institucí s prestižní Fraunhoferovou společností.
Příslušná memoranda předpokládají, že Česko-Fraunhoferovo fórum v ČR povzbudí celkovou česko-německou spolupráci v aplikovaném výzkumu – mimo jiné tím, že bude monitorovat pokrok při realizaci společných pilotních projektů. Jde o vědecké projekty, na nichž se dohodnou jednotlivé ústavy Fraunhoferovy společnosti s výzkumníky v Česku. V budoucnu by tak v České republice mělo vzniknout Fraunhoferovo projektové centrum.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV