„Čeští vědci jsou ve srovnání s EU výrazně méně zastoupeni v mezinárodních výzkumných projektech a jejich potenciál zůstává nevyužitý. Díky programu studijních stáží budou moci špičkoví čeští vědci vyjet do nejlepších evropských výzkumných center, pracovat v týmech řešitelů ERC grantů, a získat tak rozhled v konkurenčním prostředí mezinárodního výzkumu. Díky tomu pak budou sami úspěšnější coby žadatelé o tento prestižní grant,“ uvedl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
Podpora je určena na projekty z oblasti základního výzkumu. Skupina grantových projektů na podporu ERC žadatelů bude otevřena vědcům ze všech vědních disciplín. Hlavním kritériem při posuzování předložených projektů bude vědecká excelence. První výzva bude vyhlášena ještě letos. V prvním roce se předpokládají výdaje cca 1,5 milionu Kč, v letech 2017 – 2022 pak cca 10 milionů ročně. Předpokládané celkové výdaje ve výši 61,5 milionu v letech 2016-2022 budou vyčleněny z limitů celkových výdajů na podporu výzkumu, vývoje a inovací. Nebudou tedy představovat zvýšené nároky na státní rozpočet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokles reálných mezd
To, že nám klesají reálné mzdy a vůbec klesá naše životní úroveň víme i bez toho, aniž byste nám to jako politici říkali. Mě spíš zajímá, co jako politici děláte proto, aby naše mzdy a životní úroveň byly lepší - vyšší?
Další články z rubriky

13:55 Turek (Motoristé): Autoprůmysl od EU očekává zásadní změny
Evropský parlament dnes pokračoval v projednávání Akčního plánu pro automobilový průmysl, který reag…
- 18:09 Juchelka (ANO): Vždyť vy to nemáte projednáno ani mezi sociálními partnery
- 17:17 Richterová (Piráti): To, co jsme teď slyšeli, byla ukázková manipulace
- 16:21 Kohajda (KDU-ČSL): Opoziční strany výhodu pro zaměstnance v náročných profesích teď zablokovaly
- 15:14 Nacher (ANO): Měníte podmínky u běžících smluv, tak se nedivte, že vám nikdo nevěří
- 14:07 Schillerová (ANO): Důstojný předčasný důchod zase vrátíme, i kdyby Fiala na Křečkovi jezdil