Ministerstvo spravedlnosti a organizovaný zločin
V roce 2011 upozorňovala zpráva BIS na prorůstání organizovaného zločinu do justice, a to hlavně kvůli korupci a kontaktům s podsvětím.1) V tomto případě nese velkou zodpovědnost Ministerstvo spravedlnosti ČR, jenž je ústředním orgánem státní správy v justiční oblasti. Veřejný ochránce práv (ombudsman) chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem a neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo jsou úřady neúčinné.2)
Ministerstvo spravedlnosti neřeší stížnosti občanů: Jakým způsobem Ministerstvo spravedlnosti ČR vlastně funguje, prozrazuje již bývalá místopředsedkyně Městského soudu v Brně. V dostupné nahrávce je řečeno, že Ministerstvo spravedlnosti ČR neprošetřuje stížnosti stěžovatelů, většinou se tím nezabývají a vyjímečně dokonce chtějí spis.3)
Na základě upozornění od BIS může totiž ministerstvo spravedlnosti zahájit na problémových místech prověrku. Pokud zjistí nějaká pochybení, na základě důkazů, pak může zahájit kárné řízení. Na místo toho se ministři jako Jiří Pospíšil (ODS), Daniela Kovářová, Pavel Blažek (ODS), Marie Benešová a Helena Válková ustavičně vymlouvali, že nejde nic dělat.4)
Degenerace dnešního systému
„Tento systém zdegeneroval natolik, že z 5 odvolacích stupňů nefunguje ani jeden, což už je degenerace systému. Selhání jednotlivce by bylo, kdyby nefungoval jeden soudce na Krajském soudě, ale jestliže jich nefunguje 90 procent či automaticky potvrzují rozsudky prvního stupně, ať jsou jakkoliv špatné, tak to už je selháním systému.“ Ing. Jiří Fiala – K213 (odpor proti systému)
Slova Jiřího Fialy mohu osobně z vlastní zkušenosti potvrdit:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV