Krumer (SPOZ): Testování a vakcinace

30.10.2020 4:33

Kovid není chřipka, je to nebezpečný virus který tu s námi bude stále tak jako i jiné viry. Proto je nezbytné dívat se také perspektivně a všechno důsledně prověřit, nedělat paniku ale také se neukvapovat.

Krumer (SPOZ): Testování a vakcinace
Foto: archiv politika
Popisek: Vladislav Krumer

Testování a vakcinace je vedle toho že jsou potřebné taky velký byznys. I tady fungují lobbisté a stovky výrobců se "starají" aby se jim investované náklady mnohonásobně vracely. Pokud někdo přijde na trh s rychlými a levnými testy a vakcínami, není problém to znevěrohodnit zejména v těch případech, kdy se bez transparentního výběrového řízení osloví jeden nebo dva výrobci. A také u těch, kteří připravují a ukládají opatření proti nákaze, nesmí být žádný střet zájmů aby se vyloučila možnost přijatá opatření zbytečně napadat. U vakcín však musí probíhat testování minimálně tři až pět let v několika stupních, výsledky vyhodnocovat tak aby těch negativních dopadů bylo co nejméně i proto, že viry také mohou mutovat. Pokud pro EU nebo u nás již byly nakoupeny anebo objednány miliony testů a vakcín po tak krátké době po jejich výrobě a prakticky bez validního testování je to hazard se zdravím lidí, ale ti co to objednali budou i z hlediska osobních zájmů neustále tlačit na jejich spotřebování. Kovid není chřipka, je to vážný virus který tu s námi bude stále tak jako i jiné viry. Proto je nezbytné dívat se také perspektivně a všechno důsledně prověřit a zvážit, nedělat paniku ale rovněž se neukvapovat. Nejsem sice virolog, ale studoval jsem také přírodovědeckou fakultu KU v Praze a něco o bakteriích a virech vím. I to že jsou různé názory z řad odborníků a na řešení vzniklé situace se ani odborníci neshodují, je nezbytná obezřetnost, nedělat ukvapené závěry ale taky to vyžaduje od všech nás ohleduplnost k druhým, kázeň a důsledné dodržování přijatých opatření. Věrohodnosti neprospívají časté dramatické proslovy politiků v televizi, ani celodenní omílání koronaviru v ČT 24. To přispívá ke zhoršování stavu nemocných i s jinou diagnózou a způsobuje i nemoci psychické, jako jsou panický strach a deprese. To taky následně zbytečně zatěžuje náš zdravotnický systém.

Převzato z profilu.

Článek byl převzat z Profilu PaedDr. Vladislav Krumer

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

16:14 Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému a jeho hrub…