Zajímavě se k zákonu vyjádřil dlouhodobý teplický starosta Jaroslav Kubera: „Ten zákon je nadbytečný, je to jenom další plevelení našeho právního řádu,“ řekl s tím, že o Štědrém dnu by neměla vysílat ani televize, protože televizní pracovníci musí být v práci, také policisté by mohli být doma u rodin.
Proč vláda nedovolí si lidem přilepšit?
Proč se nikdo nezeptal na motivy lidí, kteří o svátku skutečně pracují? Drtivá většina z nich považuji svou práci jako možnost výrazného přilepšení, neboť zájem o práci ve svátky je logicky nižší a zaměstnavatel tak musí nabídnout takové podmínky, které jsou pro zaměstnance atraktivní. V maloobchodě se nejčastěji jedná o 100 % příplatky ke mzdě. Pro nízkopříjmové a chudé pracující to například znamená, že budou moci dítěti zaplatit školu v přírodě nebo učebnice do školy.
Často se ale zaměstnavatelům nedaří přemluvit zaměstnance a na tyto dny si najímají brigádníky, především studenty. Práce ve svátek pro ně představuje skvělou možnost, jak si vydělat velmi slušné kapesné. Toto přilepšení je zvláště vhodné pro nízkopříjmové studenty, jejichž rodiče nemají dostatek peněz (nic jim tedy neposílají) a musejí tedy hledat brigády, aby se vůbec uživili a mohli si zaplatit kolej. Vláda se tak dopouští značně asociálního kroku, který výrazně právě nízkopřijmovým skupinám uškodí.
Utuží se rodina?
Argument, že rodiny budou na svátky spolu s tím, že se posilní „duch rodiny“ je zcela mylný a to z následujících důvodů:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS