Senátor Vosecký opět starostou Okrouhlé

09.09.2016 11:57 | Zprávy

Předprázdninové zastupitelstvo obce Okrouhlá na Českolipsku přineslo nečekanou zprávu. Starosta Štefan Pňaček se ze zdravotních důvodů vzdal mandátu starosty i zastupitele. Odpovědnost za vedení celé obce se tím v plném rozsahu přesunula na stávajícího místostarostu a bývalého dlouholetého starostu, senátora za SLK Jiří Voseckého.

Senátor Vosecký opět starostou Okrouhlé
Foto: red
Popisek: Jiří Vosecký, senátor za SLK

Ve středu 7. září, byl opět zvolen do funkce starosty obce Okrouhlá. Jiří Vosecký si je vědom, že tento krok je poněkud v rozporu s jeho veřejným slibem „být senátorem na plný úvazek“.

„Určitě nejde o to, že bych prahnul po postu starosty, jehož funkci jsem zastával téměř dvacet let. Nicméně za čtyři roky končí plánovací období EU, kdy je možné čerpat finanční prostředky pro rozvoj obce Okrouhlá a je zapotřebí připravit několik investičních projektů. Proto jsem se rozhodl tuto odpovědnost přijmout,“ vysvětluje Jiří Vosecký, senátor za Českolipsko. Stal se neuvolněným starostou a jako uvolněný místostarosta byl zvolen Jaroslav Votýpka. Ten bude denně občanům k dispozici od 1. října.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

odolatelnost politiků

Nejde jen o poplatky! Koalice také přeci tvrdila, že nebude zvyšovat daně a stejně je zvýšila. Vím, že jí to můžeme spočítat ve volbách, ale nebylo by ještě lepší, kdybysme jako občané měli možnost politiky odvolat i během volebního období?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Koalice odmítla veřejnou debatu nad efektivitou armádních zakázek

9:04 Vích (SPD) Koalice odmítla veřejnou debatu nad efektivitou armádních zakázek

Prezident republiky Petr Pavel asi vládní koalici hned tak neodpustí podivné divadlo, které předvedl…