„Momentálně je situace naprosto nejednotná, některé státy se přiklánějí trvale k letnímu času, jiné by pokračovaly v jeho střídání a některé se kloní k přirozenému neboli zimnímu času,“ shrnuje senátor KDU-ČSL Petr Šilar, který se tématu dlouhodobě věnuje. Podle něj je nejjednodušší vrátit se k přírodnímu času, který je symetrický vůči východu a západu Slunce a který odpovídá našim fyziologickým potřebám. „Bez vzájemné shody tuto situaci nevyřešíme, neumím si vůbec představit, že by na území Evropské unie nepanoval jednotný čas,“ konstatoval Šilar, který si je vědom toho, že se vlivem současné situace řešení ještě protáhne.
O víkendu o hodinu méně
V noci ze soboty 27. na neděli 28. března si ve dvě hodiny v noci posuneme čas na třetí hodinu. Noc tak bude o hodinu kratší a zhruba pětina obyvatel bude mít s posunem problém se zhruba týden až dva srovnat. Bolesti hlavy, nespavost, nervozita nás tedy v důsledku tohoto časového posunu čekají i letos.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV