Stržínek (ANO): Město dál pomáhá podnikatelům

13.02.2021 14:01

Ani v letošním roce nezapomíná valašskomeziříčská radnice na podnikatele zasažené pandemií koronaviru. Nájemci městských nebytových prostor si tak mohou zažádat o slevu na nájemném ve výši 50 % za poslední tři měsíce roku 2020.

Stržínek (ANO): Město dál pomáhá podnikatelům
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Vládní nařízení související s pandemií COVID-19 se silně dotýkají podnikatelů a zároveň nájemců nebytových prostor, které vlastní město Valašské Meziříčí. Radnice se jim proto rozhodla pomoci nejen v rámci první vlny onemocnění, ale také té druhé podzimní. „Na radě města jsme se v lednu zabývali pěti žádostmi, u kterých jsme shodně rozhodli o snížení nájemného na polovinu za měsíce říjen, listopad a prosinec,“ řekl starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Tuto problematiku jsme probírali také v rámci zastupitelstva. Shodli jsme se, že požádat o slevu 50 procent na nájemném za poslední tři měsíce loňského roku mohou všichni nájemci našich nebytových prostor. Jednotlivými žádostmi se budeme zabývat individuálně stejně jako v předchozích případech.“ Město Valašské Meziříčí tak doplňuje program COVID – Nájemné, který ve Výzvě 3 vypsalo pro uvedené období Ministerstvo průmyslu a obchodu. Podnikatelé totiž v rámci něj mohou žádat o podporu ve výši 50 % nájemného za říjen až prosinec 2020.

Už během loňské první vlny pandemie koronaviru zastupitelé rozhodli, že výše nájemného za pronájem městských nebytových prostor bude za březen a duben činit 1 Kč bez DPH a za květen bude o 30 % snížena. V květnu 2020 radnice také podpořila částkou přes 800 tisíc Kč celkem 89 valašskomeziříčských živnostníků, kteří museli uzavřít své provozovny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Je fér, že Raiffeisen Bank ztratí přístup k dolarovému trhu

13:04 Zuna (TOP 09): Je fér, že Raiffeisen Bank ztratí přístup k dolarovému trhu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Raiffeisen Bank.