Zároveň v rámci stejného návrhu zákona ministerstvo financí ale ignoruje stejně legitimní požadavky obcí na navýšení jejich příjmů. Prý je to z toho důvodu, že obce hospodaří dobře a mají peněz dost.
„Postup ministerstva financí považuji za nekorektní a vůči obcím za nespravedlivý. V rámci zavádění II. důchodového pilíře a navyšování sazeb DPH byly sníženy podíly na daních obcím i krajům. Pozdější dorovnání příjmů obcím a malým městům na úroveň těch větších s tímto snížením nijak nesouviselo. Proto je nutné, aby se stát zachoval stejně ke všem samosprávám a postupně vrátil - navýšil příjmy kromě krajů i obcím. Za tímto účelem jsme podali s kolegou Linhartem pozměňovací návrh, jehož přijetí by zajistilo navýšení příjmů obcí v roce 2017 celkem zhruba o 2 miliardy a v roce 2018 celkem asi o 7 miliard korun. Vzhledem k činnostem, které vykonávají obce kraje považujeme tento poměr za odpovídající,“ okomentoval současné záměry ministerstva financí senátor Miloš Vystrčil, který je předsedou senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV