„Máme zájem na boji proti terorismu. S USA nemáme obecnou dohodu o předávání, ale vycházíme si vstříc, pokud to jde. Oni nám teď, poměrně nezvykle, vydali Dahlgrena. A my je dlouhé měsíce taháme za nos a pak se zachováme takto?“ souhlasí s kritikou amerického velvyslanectví poslanec ODS Marek Benda. „Pokládám to za absolutní selhání české exekutivy, včetně naprosto nesmyslné komunikace, kde jeden ministr popírá druhého,“ dodal pro ParlamentníListy.cz.
Vměšování do záležitostí cizího státu
Opačného názoru je sociálnědemokratický poslanec Stanislav Huml. „Zasahovat do výkonu spravedlnosti suverénního státu cizímu velvyslanci nepřísluší,“ sdělil suše.
Že jde o typický případ vměšování do vnitřních záležitostí České republiky, si myslí i předseda KSČM Vojtěch Filip. „Navíc ve velmi nevhodné době, kdy si Evropa připomíná ostudný americký krok nepotrestání amerických vojáků, kteří byli z Itálie vydáni do USA a tam soudem osvobozeni, přestože měli na svědomí 20 lidských životů z lanovky Cavalese,“ dodal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef