„Jako mladý kluk jsem se Shawovi vysmíval kvůli jeho fabiánskému socialismu. V principu zjednodušeně říkal, že je zbytečné pokoušet se o revoluční změny, když lidé nebudou mít dostatečné vzdělání, uvědomění. Tehdy jsem si říkával, že neměl pravdu, že to může jít. Dneska mohu říci, i v souvislosti s blížícími se volbami, že nedostatek vzdělání je živnou půdou pro různé lidi, snažící se dostat do politiky, aby ošálili občany. To je skutečně nebezpečné,“ řekl ParlamentnímListům.cz tento dlouholetý zkušený komentátor, novinář a zpravodaj mimo jiná zahraniční média nyní například také Hlasu Ruska.
A právě kvůli zmiňovanému „šálení“ občanů-voličů, tedy na rozdíl od řady politologů, Jan Petránek vnímá krátký čas na předvolební kampaň jako pozitivum.
„Volební kampaň začíná každé ráno, každým dnem, každým probuzením – prostě každým dnem v roce. Měla by být tedy účelná, i kdyby na ni byl čas jen pouhou hodinu. Dlouhá volební kampaň nic nezmění - i když se někdo domnívá, že ano. Ale to se přece na principu toho, že lidé mají i bez kampaně své nějaké přesvědčení, nemůže zásadně podepsat. Dle mého tedy – čím kratší volební kampaň – tím lépe. Jako další pozitivum lze totiž uvést také to, že politici prostě tentokrát nestihnou nadávat a pomlouvat své soupeře. Budou mít sami plné ruce práce s tím, aby přišli a představili lidem své vlastní, konkrétní programy,“ pokračoval dál Jan Petránek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová