Protest před Úřadem vlády: Cizí vojska v Česku nebudou, slíbil ministr protestujícím. Zazněl i plán, jak zkrotit Českou televizi

03.09.2014 12:53 | Zprávy

REPORTÁŽ Stop zabíjení. Už žádná cizí vojenská základna. Nebuďme stádo ovládané Českou televizí. S takovými hesly se asi padesátka demonstrantů vydala ve středu před Úřad vlády. Protest namířený především proti přijetí Ukrajiny do NATO uspořádala iniciativa Ne základnám. Demonstranty přišel pozdravit vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Protest před Úřadem vlády: Cizí vojska v Česku nebudou, slíbil ministr protestujícím. Zazněl i plán, jak zkrotit Českou televizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády se demonstrovalo proti rozpoutání války, Ministr financí Andrej Babiš s demonstranty promluvil a vyjádřil své sympatie

Nesouhlasíte s názory protestujících, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Maji Lutaj, generála Miroslava Žižky, Pavla Šafra, Františka Janoucha, Cyrila Svobody (z 1. 9.), Vladimíra Hanzela, českých umělců, Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Jaroslavy Janderové, Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla SchwarzenbergaAlexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, Matěje Stropnického, Romana Jocha, Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody (z 22. 8.), Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka či Džamily Stehlíkové.

Na demonstraci proti vybudování vojenské základny s cizími vojáky v ČR a proti vstupu Ukrajiny do NATO se před demonstrujícími ve středu ráno objevil ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš, který podle řady účastníků akce dal za pravdu transparentu, jenž vyzýval lidi, aby nebyli stádo ovládané Českou televizí.

Později přišel k demonstrantům i ministr Mládek, který sdělil, s jakým názorem na vládu přichází. „Budeme proti embargu, protože by to jednak poškodilo české strojírenství, a nemáme zájem na další eskalaci,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu.

„Co se týká summitu NATO, pan premiér dostane mandát tam odjet, aby hájil zájmy České republiky,“ prozradil Mládek. „A nedostane mandát k tomu, že tu bude cizí vojenská základna?“ ptal se jeden z manifestujících.

„Ne, o tom se vůbec nemluví. Možná někde nějaká základna bude, ale tu chtějí pobaltské země a možná Polsko. Nikoliv Česká republika. Takže o tom se bude asi jednat a připravuje se, že tam budou nejspíš rotovat vojáci z jiných členských zemí NATO a nebude tam tedy stálá vojenská posádka. Ale opravdu to není o České republice, minimálně ne v tuto chvíli,“ řekl jednoznačně ministr Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Je pravda, že jste byl člen Pirátů?

A jak se to stalo, že jste od Pirátů přešel ke komunistům? Nebo podle vás platí, že Piráti jsou vlastně novodobý komunisté, jak mnozí tvrdí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

20:21 Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

Proč Fialův koaliční kabinet ve Sněmovně odložil legislativní změnu vedoucí k navýšení koncesionářsk…