Říkal, že komunisti znovu zblbnou lid. To se prý stalo a už je pozdě

15.02.2012 12:23 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Expremiéru úřednické vlády Janu Fischerovi by v přímé prezidentské volbě dala hlas čtvrtina voličů. Vyplývá to z průzkumu SC&C pro Českou televizi. Fischer byl devět let, až do roku 1889, v předlistopadové Komunistické straně Československa (KSČ). Téhle jeho minulosti se děsí známý antikomunista a někdejší pracovník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín. Polévat benzínem a zapalovat se prý kvůli Fischerovi nicméně nebude.

 Říkal, že komunisti znovu zblbnou lid. To se prý stalo a už je pozdě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip v rámci volební kampaně

Za Fischerem podle průzkumu skončili ekonom Jan Švejnar se 13 procenty a podnikatel Tomio Okamura s devíti procenty. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nebo bývalý premiér a nynější čestný předseda Strany práv občanů - zemanovců Miloš Zeman by získali pod deset procent hlasů. Schwarzenberg devět a Zeman osm procent, uvedla ČTK ze zmíněného průzkumu.

Málo se prezentuje, co prováděli

V souvislosti s „komunistickou“ minulostí Jana Fischera vyšlo rovněž najevo, že zhruba šedesáti procentům voličů by právě minulost předlistopadového „straníka“ na postu prezidenta nevadila.

Z jiného soudku má ovšem názory bojovník se vším, co komunismem zavání, Vladimír Hučín. Podle něj za tolerancí vůči stranické minulosti stojí neinformovanost mladých a ztráta paměti spojená s nespokojeností u starších.

„Nedostatečně se prezentuje minulá doba na školách a všude, kde je možné s ní seznamovat mládež. To už je dnes generační problém. Mladí lidé už v podstatě neví nic o těch, kteří si užili po kriminálech. Už neví o lidech ztrácejících postavení v důsledku kádrových nedostatků a podobně," říká Hučín.

Nespokojenost, korupce a bezpráví, voda na mlýn komunistů

„A teď jsou lidé nespokojení, tak se komunistům zase daří propagovat boj za lepší zítřky. Nespokojenosti komunisté a všichni zastánci starých pořádků dokáží využít,“ míní Hučín. Tomu také chybí názorná dokumentace všeho toho, co zde před listopadem 1989 bylo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…