ProAlt totiž kritizovaný projekt DONEZ označuje za "nezákonné šikanování a svévolné ponižování těch, kteří ztratili práci".
„Je přece v rozporu s principy demokratického právního státu, aby stát samoúčelně ztěžoval život určité skupině obyvatel s odůvodněním, že jí tím ztěžuje i porušování zákonů, když přitom není nijak prokázáno, že toto porušení alespoň hrozí. Se stejnou logikou by stát mohl nezaměstnaným též zakázat jezdit městskou hromadnou dopravou, neboť i tím jim samozřejmě ztíží práci načerno. Rozhodnutí, kteří nezaměstnaní jsou do projektu DONEZ vybráni, jsou naprosto nezdůvodněná. Doprava na pobočku České pošty může být, zejména v mimopražských lokalitách, poměrně nákladná a stát ji nezaměstnaným nehradí. A navíc, pro většinu těch, co pracují načerno, není problémem se z této práce na nezbytnou dobu uvolnit,“ řekl pro ParlamentníListy.cz advokát a mluvčí ProAltu Pavel Čižinský.
To, že systém usiluje spíše než o podporu nezaměstnaných o to, aby z evidence (ne)dobrovolně odešli, ukazují už i první zkušenosti nezaměstnaných zařazených do systému DONEZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová