Minulý týden poslanci schválili církevní restituce, opozici se tak nepodařilo prosadit odklad tohoto zákona na příští rok. Jak tento fakt na Vás zapůsobil?
Velmi se mi nelíbí už to, že poslanci v září odložili hlasování a porušili tak zákon o jednacím řádu. Zamítne-li Senát zákon, jsou poslanci povinni hlasovat o něm ihned na první schůzi sněmovny. Oni tak neučinili. Koalice v té době totiž neměla potřebných sto jedna hlasů, takže hlasování protiprávně odložila na dobu, až si je nakoupí. Pochopila jsem, že jsme opět v normalizaci, kdy zákony a ani názor většiny obyvatel nemají žádnou hodnotu. Pochopila jsem, že národ je zase rozdělen na MY a ONI. Přičemž ONI opět jednají z pozice moci. S demokracií už to nemá nic společného.
Restituce jsou pro ministra financí Miroslava Kalouska "završením dvacetileté snahy a práce napravit částečné křivdy". Kalousek také v jednom z rozhovorů pro média zmínil toto: "Je to symbol, že významná část společnosti - církve nejsou preláti, ale společenství lidí - která je svobodomyslná, protikomunistická, se stane ekonomicky nezávislou na státní moci." Proto prý restituce naprosto obhajuje. Podle něj to je ale právě ten důvod, proč se můžou všichni bolševici napříč politickým spektrem vzteknout. Co těmto jeho slovům říkáte?
Pan Kalousek stejně jako kdysi Gustáv Husák užívá propagandistické techniky. Ty, kteří ho kritizují, pošpiňuje a dává jim cejch. Když pan Kalousek hlásá, že darování státních majetků církvím a peněžní zadlužení dvou generací je výrazem svobodomyslnosti a protikomunistického smýšlení, a že všichni, kdo protestují, jsou bolševici, pak je to stejné, jako když Husák podepisoval vazalství Moskvě a odpůrce nazval pomýlenými a později ztroskotanci. Vidím ale a těší mě, že český národ se nenechá lacinými bláboly pana Kalouska oblbnout.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová