Farizejská hra systému, šoková terapie pro všechny politiky a řada otazníků. To jsou základní body prvních myšlenek tří novinářů píšících či komentujících události v Česku do zahraničí. Navrch obavy z možného prohloubení deziluze občanů. Mýlí se?
„Čekám na detailnější zprávy o celém případu, protože je tam tolik podivností. Třeba jak to bylo s tou krabicí, v které měly být ty peníze? Byla od bot, od vína? To je přece divné, že se ty zprávy rozcházejí. Mám proto obavu, abych si neudělal názor bez dostatku informací. I když jsem nikdy Davida Ratha v oblibě příliš neměl, zdál se mi nabubřelý, obávám se toho, aby nešlo opravdu o nějaký velmi rafinovaný podraz,“ uvedl Jan Petránek pro ParlamentníListy.cz. Ten působí dlouhá desetiletí jako zpravodaj různých zahraničních médií, v poslední době také Hlasu Ruska.
Jak však vzápětí dodal, zatím se přiklání v 99 procentech k tomu, že byl při činu přistižen zločinec. Jelikož však ono zbývající procento může znamenat i zcela zásadní obrat v posouzení záležitosti, netroufá si Petránek právě s ohledem na nedostatek informací případ hodnotit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová