"Mezi křesťansko-sociální politikou a socialismem je takový rozdíl, jako mezi aktem a pietním aktem." Nic necharakterizuje umění verbálního projevu bývalého ministra financí a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska víc, než tento výrok z 22. října 2008, ve kterém reagoval na slova komunistického poslance Dolejše. Ten poznamenal směrem k lidovcům, že křesťané mají vlastně blízko k myšlence socialismu.
Naposledy dal o sobě Kalousek vědět, když pro ParlamentníListy.cz varoval před přílišným optimismem Petra Nečase ve věci zamezení zneužití vládních postů pro osobní prospěch. „Petr Nečas nemůže nevědět, že Věci veřejné a velkou část ODS společně zve hrdliččin ku lásce hlas. Takže on sám musí vědět, že z jeho pozice je to bohužel jenom přání," komentoval Nečasův hřmotný projev na víkendovém kongresu ODS.
„Kalousek je jeden z nejtalentovanějších prezentátorů v elektronických médiích. Schopnost konzistentní zkratky, tedy umění vše vyjádřit ve dvou větách, navíc velmi trefně, ulehčí novinářům práci," komentoval pro ParlamentníListy.cz Kalouskův verbální projev mediální expert Ladislav Špaček. Kalousek má prý navíc výhodu v tom, že odpovídá představě solidního politika, za což může i vždy dokonalá volba oděvu a jeho mimika.
Kolotočáři a parafráze na Churchilla
Místopředseda TOP 09 ale nechodí daleko ani pro ostřejší výrazy. „Jestli někdo tady chce s vážnou tváří tvrdit, že tím nejefektivnějším (protikrizovým) nástrojem je snížení spotřební daně z pohonných hmot, tak ať sežere diplom, pokud ho má," nechal se slyšet ve sněmovně. Na adresu bývalého šéfa ČSSD Paroubka mimo jiné poznamenal: „Je otázkou, zda chce být tato sněmovna rukojmím zbytnělého ega z kolotočářsko-veksláckého prostředí."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Mašek