"V tuto chvíli nehodlám cokoliv předjímat či komentovat, ale deklaruji, že uvedená svědectví musí být prověřena orgány činnými v trestním řízení," reagoval jakožto ministr vnitra John s tím, že nehodlá vyvíjet jakékoliv politické tlaky na vyšetřování.
"Znovu opakuji, že nehodlám tolerovat sebemenší náznak jakýchkoliv politických tlaků či pokusů o ovlivnění vyšetřování. Sám nemohu a nebudu do policejního vyšetřování jakkoli vstupovat, nicméně zjistím-li v budoucnu, že došlo k jakémukoliv vměšování do vyšetřování, razantně z toho vyvodím konkrétní odpovědnost," dodal pak v oficiálním prohlášení resortu.
Radku, jak se k tomu postaví Véčka?
Jeho fanouškům na facebookovém profilu to však nestačí. "Radku, jak se VV postaví k případu Barták?," ptá se jeden z nich. Další doufají, že se případ nezamete pod koberec, jak tomu bylo v minulosti.
Odborník na korupci David Ondráčka, však již pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že dokazovat korupční jednání po dvou letech je téměř nemožné.
„Je nesmírně účelové říci, že počkám na výsledek vyšetřování, tak jak to učinil jak Barták žádostí o osobní neplacené volno, či ministr Kalousek, když je mi jasné, že žádný výsledek vyšetřování asi nebude," konstatoval pro ParlamentníListy.cz šéf české pobočky Transparency International Ondráčka.
Více:
Bojovník s korupcí: Barták hraje na jistotu, policie nemá šanci
Sám premiér Petr Nečas tvrdí, že případ musí být jasně prošetřen. O politické odpovědnosti nechtěl hovořit, ta je prý na straně současného šéfa Bartáka a tím je ministr financí Miroslav Kalousek. Levice již oznámila, že celá kauza poškozuje mezinárodní pověst České republiky a vládě Petra Nečase nevěří.
Více:
Padni komu padni? Nevěříme Vám pane premiére, zlobí se levice
Související:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ann