Čekali jsme na Opencard. A už nikdy více

25.11.2010 17:38 | Zprávy

UVNITŘ FOTO Vydání Opencard znamená stále několikahodinové fronty, pokud se rozhodnete kartu získat na centrálním prodejním místě v pražské Jungmannově ulici. Pražané čekají na zmíněném místě i několik hodin, přesto je zde zřejmě zvykem nechat jednu ze čtyř přepážek nevyužitou. Avizovaní pracovníci v červených dresech, kteří by měli poskytovat informace například cizincům či těm důchodcům, kteří internetem zrovna nevládnou, zde pak nejsou k vidění vůbec.

Čekali jsme na Opencard. A už nikdy více

Pražské hromadná doprava je podle končícího primátora Pavla Béma čtvrtá nejlepší na světě. Jaké to štěstí, že se do hodnocení nepromítá doba, během které můžete získat časovou jízdenku. Praha by se v takovém případě díky současné situaci kolem Opencard zřejmě propadla hodně hluboko. ParlamentníListy.cz si na vlastní kůži zkusily získat kartu Pražana tou nejrychlejší cestou, tedy formou expresního vydání.

Pražský expres

Pojem „expresní vydání" znamená v těchto dnech, poté, co Dopravní podnik přestal vydávat klasické papírové kupony, spíše dobrý vtip než realitu. Volím proto metodu, obvyklou spíše na českých ambasádách na Ukrajině a ve Vietnamu a vysílám do Jungmannovy ulice svou přítelkyni. Ta mi po v 11 hodin dopoledne hlásí, že mohu zůstat v klidu. Opencard vydávají v sídle Pražské plynárenské pouze čtyři přepážky, ty navíc nerozlišují klienty, kteří se spokojí s čtrnáctidenní čekací lhůtou od těch, co si chtějí za „expres" připlatit 250 korun českých.

ZDE si prohlédněte FOTOGALERII Zbyňka Pecáka

Tři přepážky ze čtyř

Dvě hodiny poté po příjezdu na místo zjišťuji, že číslo není tak úplně přesné. Na jedné z přepážek místo čísla v pořadníku svítí pomlčky - zde se nepracuje. U jednoho ze stolků pak přítelkyně pomáhá neznámé paní se silným ruským akcentem s vyplňováním dotazníku. „Bohužel paní není jediná, funguju tu jako informační služba," informuje mě a podává formulář plus lístek s pořadovým číslem. Jak vidím, problém nemají jen lidé ze zahraničí, ale i důchodci, kteří nepoužívají internet. Slibované hostesky na místě prostě nejsou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Mašek

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 19


Osobnost měsíce

Petr Sadovský

  • ANO 2011
  • poslanec
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: 14 jeskyní zahájilo sezóny, zacílí na rodiny s dětmi

22:33 Správa jeskyní: 14 jeskyní zahájilo sezóny, zacílí na rodiny s dětmi

Zpřístupněné jeskyně České republiky od tohoto týdne otevřely své brány a dveře naplno. Tři z nich b…