Šéf resortu Leoš Heger z TOP 09 ale znění dohody odmítl s tím, že má ultimativní charakter, jednání se tak vrací na svůj počátek.
Předseda LOK Martin Engel po schůzi uvedl, že většina jeho kolegů je odhodlaná v protestu pokračovat. "Řada lékařů měla výrazně radikálnější názory, než byla naše stanoviska v pondělí. Chtějí, abychom ještě přitvrdili," dodal pro Lidovky.cz člen předsednictva LOK Miloš Voleman.
Chceme přidat, a to hned
Mezi doktory údajně zaznívá i požadavek, aby jim ministerstvo zdravotnictví trojnásobně zvedlo platy, a to již od 1. března.
Neshody lékařů a ministerstva se již dostaly na půdu sněmovny. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se postavil za Hegera s tím, že již zdravotníkům nabídl maximum. "Každému je jasné, že nelze v nejkratší době změnit vše, kde udělaly všechny předešlé vlády chybu," dodal Schwarzenberg.
ODS chce mít kontrolu
Ministra zdravotnictví podpořily i Věci veřejné a ODS. "Pokud půjdou peníze z pojišťoven do nemocnic, chceme, aby o nich rozhodoval jejich management. Musí se rozdělit mezi celý zdravotnický personál," podotkl pro Lidovky.cz šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. "Je vyloučené přijímat stoprocentní záruky pro návrat lékařů," dodal.
Občanští demokraté ale požadují, aby je ministr zdravotnictví informoval o svém dalším postupu při jednání s lékaři i o plánech reformy. Kvůli tomu se poslanci chtějí ve čtvrtek s Hegerem setkat.
Čtěte:
Klečet před kraji, špitály a pojišťovnami. Úkol lékařů pro Hegera
DOKUMENT, který Heger odmítl
SLEDUJEME téma Exodus lékařů
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par