Příslušníci bezpečnostních složek, tedy hasiči a policisté, proto odstartovali svou petiční akci (text ZDE) proti ministrovi vnitra Radku Johnovi. Chtějí, aby odešel ze své funkce. Pokud John ve funkci zůstane, mohly by policejní odbory následovat nemocniční lékaře a začít podávat výpovědi. Zatím to ale neplánují.
"Chceme napodobit Lékařský odborový klub. Hromadné výpovědi - tento krok je možný - zvažujeme jej, ale je to krok písmene C, D. Teď jsme u písmene A, kdy chceme změnit fungování policie," konstatoval na úterní tiskové konferenci předseda Unie bezpečnostních sborů Zdeněk Buřič.
K VĚCI:
- Šetří na nás, neváží si nás. To policisté vyčtou Johnovi v petici
- Hlavouni berou peníze na platy policistů. Podám si je, zuří John
- Policisté a hasiči: Proč petice? Místo na platy jdou peníze na provoz
Podle ministra vnitra je však situace jiná a policisté mají v roce 2011 průměrně 30 680 korun. V roce 2010 šlo o plat 33 210 korun měsíčně a v roce 2009 brali příslušníci policejních sborů 33 369 korun. Snížení mezd oproti loňsku se tak pohybuje na hranici 8,2 procenta. Tomu se však redakcí oslovení policisté vysmáli. "Můj plat? Sotva sedmnáct tisíc," uvedli pro ParlamentníListy.cz policisté z Hradce Králové a ze Zlína.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový