Nedávná vládní krize vznikla uměle jako plánovaný mocenský puč, který selhal i proto, že byl založen příliš úzce. „Nebyl však jen atentátem na dvě strany vládní koalice, ale na politiku jako takovou," tvrdí v komentáři pro týdeník Reflex zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek.
Tuto akci politicko-nepolitické skupiny a médií na lince Topolánek-Tluchoř-Kočí a Mladá fronta dnes srovnává Hájek s tzv. sarajevským atentátem z roku 1997, na jehož počátku stála dohoda Havel-Tošovský. Tehdy ještě akce vykazovala všechny znaky politického zápasu - byť nepolitickými prostředky z dílny Václava Havla a jeho spojenců, zatímco nyní šlo jen o mediální příběh.
Topolánek se běsněním proti Bártovi a ABL sám udal
Když MF Dnes rekapitulovala 22. dubna znovu kauzu ABL a chtěla se bránit proti své roli jednoho z pučistů, použila titulek „Příběh", což jen dokumentuje, že nešlo o fakta, ale o příběh. „Obrat v něm způsobila nahrávka slečny Kočí, která všechno nečekaně pravdivě vysvětlí," konstatuje Hájek s tím, že je přesto dobré povšimnout si několika detailů tohoto amatérského představení.
Šlo o druhý pokus znehodnotit volební výsledky stejnou „dalíkovskou" metodou nákupu poslanců, z níž parazitně žila i zemřela slavná vláda „českého předsednictví" ředitele zeměkoule Mirka Topolánka. „Právě on udal sám sebe v projevu ke dvaceti letům ODS, když v jeho úvodu prohlásil , že s pučem nemá nic společného a pak devadesát procent času věnoval směšnému běsnění na téma Bárta a ABL," uvádí Hájek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník