Exministr počítá s tím, s tím, že v budoucnu přijdou další rány pod pás. „Tluchoř a Kočí nechodí do hospody jen kvůli počasí. Je to jen důkaz, že skočila šarvátka a válka bude pokračovat. Proto upozorňuji své příznivce i na pokračující negativní kampaň, která přijde," uvedl pro ParlamentníListy.cz Bárta. Očekává tedy další nařčení poté, co byl médii obviněn z uplácení vlastních poslanců nebo snahy ovládnout politiku skrze bezpečnostní agenturu ABL.
My jsme ústupky dělali
Vít Bárta tvrdí, že není naštvaný, ale spíš smutný ze situace, která ve vládě a vůbec ve vrcholové politice panuje. „Na Facebooku jsem v sobotu přenesl svůj smutek z vyjádření premiéra, ze kterého vyzařuje ambice ústupu a tlumení a zapomenutí. My, jako Věci veřejné jsme udělali mnoho ústupků, jen protože jsme brali ohled na nestabilitu ODS a nyní se zdá, že je ambice na vše zapomenout," sdělil ParlamentnímListům.cz Bárta, který tráví víkend s manželkou na kole v jižních Čechách.
K tématu:
Bártu popudil Nečasův rozhovor: To premiér nemyslí vážně
Odpadlík z Věcí veřejných, poslanec Stanislav Huml naprosto seriózně prohlašuje, že rozhodně nic proti Vítovi Bártovi neplánuje. „Já si spíš myslím, že si prohlíží vlastní svědomí a kalkuluje, co by na něj tak ještě mohlo vyplavat. Takže se raději dopředu jistí a upozorňuje na to, že se asi v budoucnu najde něco, co nebude až tak úplně legální nebo průhledné," řekl ParlamentnímListům.cz Huml. Kristýna Kočí ani Petr Tluchoř na dotazy redakce nereagovali.
Napsali jsme:
Bártu popudil Nečasův rozhovor: To premiér nemyslí vážně
VV jsou nad hrobem. Víme, co musí zkusit udělat
Nebudu se chodit doprošovat do ABL, ohradil se Tluchoř
Bárta musí spěchat. Regiony ho chtějí mít na volebním sjezdu "čistého"
Nebylo by to poprvé aneb Minulé kauzy
Pro své kritiky je Vít Bárta člověkem, který chce propojit politiku s byznysem. V říjnu 2008 předložil manažerům své někdejší bezpečnostní agentury ABL plán dalšího hospodářského růstu firmy zahrnující ovládnutí veřejného prostoru pomocí strany Věci veřejné a ovlivňování konkurenčních firem a zákazníků. Dokument obsahoval podle Bártových kritiků kromě jiného také návrh konkrétních metod ovlivňování, například infiltraci a sledování konkurence.
Bártovi nepomohly ani kauzy se sledováním regionálních politiků jeho detektivy, ani „obálky" pro členy strany Věcí veřejných.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Urban