V roce 2006 byl Tomáš Pitr odsouzen za daňové úniky na pět let vězení, ale z Česka uprchl. Už jako odsouzeného na útěku ho roku 2010 pražský městský soud odsoudil k dalšímu trestu za machinace s akciemi Setuzy. Podle žalobců se dopustil porušování povinnosti při správě cizího majetku tím, že vyvedl akcie firem Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit, čímž způsobil škodu přesahující 700 milionů korun. Z obou verdiktů pak pro něj vyplynul souhrnný trest ve výši šesti let.
Krejčíř měl být z JAR do měsíce doma
Když byl Pitr zadržen, bylo to prezentováno jako obrovský úspěch a tehdejší ministr vnitra Radek John jásal. Po blamáži se zatčením Radovana Krejčíře v Jihoafrické republice se však už zdržel kasání jako jeho předchůdce Ivan Langer, který prohlásil, že Krejčíř bude do měsíce v Česku. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil řekl, že vidí možnost vydání Pitra do České republiky asi 50 na 50.
Před rokem:
Švýcarsko lapilo podnikatele Tomáše Pitra
Česko to nezvládlo, reagují politici na zatčení Pitra
Tejc: Pospíšil by měl pracovat na Pitrově vydání, a ne si dělat alibi
Šance na vydání Pitra jsou podle Pospíšila 50:50
"Ve věci našeho klienta Tomáše Pitra nemáme od švýcarských kolegů informaci, že by se na jeho případ automaticky vztahovala roční lhůta trvání vazby. Nicméně Tomáš Pitr se cítí být nevinný a usiluje ve Švýcarsku o propuštění z vazby. Dojde-li k tomu, tak spíše z jiných důvodů než jen pro uplynutí roční lhůty trvání vazby," sdělil redakci Pitrův pražský advokát Jan Křivánek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Urban