tento čtvrtek se uskuteční první jednání Legislativní rady vlády, které povede vicepremiérka Karolína Peake (VV). Ta má značné výhrady vůči snaze ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) odlehčit soudům od formálního schvalování výkonů exekucí, kterými chce ministr odlehčit soudům od zbytečného papírování.
reklama
V novele zůstává to nejdůležitější - exekuci bude muset i nadále vždy posvětit soud. K vymáhané pohledávce musí mít věřitel hodnověrné doklady, které předkládá. Pospíšil chce, aby odpadl poslední formální krok v celém soudním procesu, kdy ještě soud poté, co exekutorský úřad vše připravil k provedení exekuce, musel k tomu dát kulaté razítko.
Dřív jste byl Babišova pravá ruka a dost aktivní poslanec, to se ale podle mě teď dost změnilo a říkám si, zda ve sněmovně nesedíte (možná ani to ne) - za dobré peníze - jen do počtu?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.