Fuksa útočí na premiéra: Vždy vyhoví Bártovi, dříve či později

05.10.2011 17:40 | Zprávy

Fuksa v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na Českém rozhlase 1 jednoznačně prohlásil, že jeho odvolání již v dubnu požadoval faktický šéf VV Vít Bárta. A jeho požadavky byly vždy dříve či později splněny. Naznačil, že v pozici ministra tak dlouho ležel Vítu Bártovi v žaludku, až ho premiér Nečas odvolal.

Fuksa útočí na premiéra: Vždy vyhoví Bártovi, dříve či později
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa

„Během tříminutového rozhovoru mi sdělil, že se naše politické názory rozešly. Zeptal jsem se ho také na nějaká věcná pochybení, sdělil mi, že je neuvede a jméno mého potencionálního nástupce mi nesdělí," uvedl ke svému odvolání exministr Fuksa (ODS).

Za vším hledej Víta Bártu

Exministr zemědělství v pořadu znovu zopakoval, že je zároveň člověkem Petra Tluchoře a zároveň je mužem, který hájí zájmy středních Čech. Fuksa připomněl, že si vždy stál za svým názorem a to už před rokem 1989 a nemá důvod to měnit ani dnes. V této souvislosti se opakovaně Tluchoře zastal, když prohlašoval, že předseda středočeské ODS Petr Bendl ve skutečnosti není mužem, který mluví za regionální uskupení. Tímto mluvčím je prý Tluchoř, protože Bendl s organizací komunikuje nedostatečně.

„Posledním důvodem k mému odvolání bylo, že jsem hlasoval proti přáním premiéra Petra Nečase ve věci změny stanov," dodává Fuksa. Křeslo ministra zemědělství se podle něj stane odměnou pro člověka, který mu za střední Čechy přestane házet klacky pod nohy.

Evropská zemědělská politika a ekotendr

Podle Fuksy hrozí, že Češi budou zkráceni na dotacích pro zemědělce, protože existuje možnost, že bude stanoven určitý finanční strop na hektar. Exministr tvrdí, že se mu tento trend podařilo zvrátit, ale když teď došlo k jeho odvolání, čeští zemědělci ještě mohou silně utrpět.  „Byl jsem první ministr v historii, který vytvářel koalice v rámci EU. Za mnou stojí silné státy jako Británie," říká odvolaný ministr.

Existuje však ještě jeden možný důvod pro Fuksovo odvolání. Je jím prý obří ekotendr. Vláda by měla podle názoru exministra odmítnout současného vítěze ekotendru. Fuksa totiž věří, že na druhý pokus může jeho cena klesnout někam ke čtyřiceti miliardám korun. Připomeňme, že v prvotních nástřelech cen se hovořilo až o 115 miliardách korun.

Čtěte také:

Odvolaný a ukřivděný Fuksa: Stála za mnou i Británie

Potvrzeno. Bendl bude ministrem. Už zítra odpoledne

Poslední bitva vzplála. Tluchoř okopává Nečase, je však sám

Zemědělec kroutí hlavou: Fuksa jde pryč a jednání v Bruselu běží

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Jak přesně si to vyvlastnění představujete?

A byť je to mířeno proti Rusům, není paradox, že přesně tohle dělali oni? Fakt myslíte, že je to demokratický nástroj?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Rozšířená odpovědnost výrobců se bude nově týkat textilu a obuvi

11:12 MŽP: Rozšířená odpovědnost výrobců se bude nově týkat textilu a obuvi

Rozšířená odpovědnost výrobců (Extended Producer Responsibility – dále zkráceně „EPR“) je systém, kt…