Za největší přínos sametové revoluce lidé označili zvýšení nabídky zboží, které si pochvaluje 92 procent dotázaných. Čechům se lidí i otevření hranic či širší nabídka kultury. Negativně lidé naopak hodnotí kvalitu mezilidských vztahů a práci úřadů. Za největší fiasko pak označili kuponovou privatizaci.
S hlasem lidu se ztotožňuje i senátor Jiří Dientsbier. „I já jsem očekával, že všechno půjde mnohem lépe a snadněji. Politika není službou veřejnosti, ale příležitost kořistit. Neříkám, že to platí stoprocentně," uvedl v dnešních Otázkách v narážce na četné korupční kauzy, se kterými se současná i minulé vlády potýkají. Zdůraznil však, že pozitiva sametového převratu nad negativy stále jednoznačně převládají.
V tom se shodne i se současným ministrem obrany Alexandrem Vondrou (ODS). Ten uvedl i jeden z důvodů současné celospolečenské skepse: Lidé si nedostatků politické reprezentace daleko lépe všimnou, neboť jsou politici podrobování neustálému dohledu svobodných médií.
Korunovaný průšvih

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot