Kraj dotoval studenta. Ten vědu vyměnil raději za karban

22.11.2011 23:12 | Zprávy

I přes svůj věk mají obvykle jasnou představu o své budoucnosti. jsou chytří výjimečně nadaní, mají zájem studovat. Obvykle pomýšlejí na vědeckou dráhu a vidí svět růžově. Bohužel to ale tak vždycky nebývá. Vždyť jen málokterá sličná slečna, o které píší bulvární časopisy se na veřejnosti ukazuje s úspěšným vědcem či vynálezce z Čech. Více peněz je zřejmě v šou byznysu než ve výzkumných ústavech. Ovšem ani tato smutná skutečnost nedokázala odradit jihomoravský kraj, který jako jeden z mála v zemi už několik let cíleně podporuje mladé talentované studenty středních a vysokých škol.

Kraj dotoval studenta. Ten vědu vyměnil raději za karban
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti

„Je to investice do budoucnosti. Věřím tomu, že investice do vzdělání bude zase jednou skutečně cennou devízou a jestliže se budoucí vědce snažíme objevovat a podporovat už nyní, tak pevně věřím, že se to jednou našemu kraji a celá společnosti velmi bohatě vrátí i s úroky," vysvětluje program, podpory jihomoravský hejtman Michal Hašek. Ne všichni však peníze k nadstandardnímu studiu spojené se zahraničními praxemi vděčně využívají. V kraji už zaznamenali i mladé, kteří peníze vzali a pak se jim studovat nechtělo , nebo i velmi nadaného ekonoma, který zjistil, že lepší budoucnost má ve hraní pokru a investovanou částku do studia po vyhraném turnaji bez mrknutí oka vrátil. Z výhry mu totiž zbylo ještě mnohonásobně víc.

Čtěte více:

„Program se orientuje primárně na individuální podporu nadaných žáků a studentů a sekundárně na podporu škol-příspěvkových organizací kraje při práci s nadanými žáky. Jde vlastně o investici do vzdělání, o snahu podpořit novou generaci vědců a expertů, kteří budou přínosem jak pro české vědecké instituce, tak pro inovativní firmy," uvedl ředitel jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu, která projekt organizačně zajišťuje Miloš Šifalda. . Kraj investoval dosud už téměř jedenáct milionů korun za šest let do více než 150 nadaných domácích studentů. Jde o středoškoláky a vysokoškoláky na bakalářském studiu s mimořádným talentem, kterým se z programu podpory dostává finančního příspěvku 30 000 korun na akademický rok a požívají i další výhody, včetně zahraničních studijních pobytů a podobně.

Génius dezertoval k pokeru

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Šimák

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

22:31 Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

Lahev s chráněnými mořskými koníky nalezli plzeňští celníci v rámci své běžné kontrolní činnosti.