Výzkum popularity politiků od STEMu se již tradičně zaměřuje na čelné představitele parlamentních politických stran a rovněž na všechny členy koaliční vlády premiéra Nečase. A jak dopadl? Na pozici nejpopulárnějšího politika se drží už od září 2011 místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Před Bohuslava Sobotku postoupila Miroslava Němcová. Do první pětice se vrátil Karel Schwarzenberg.
„Mírně se zvýšila popularita Petra Nečase i několika dalších členů vlády. Hodnocení opozičních politiků vesměs stagnuje,“ zmínil dále STEM.
Na čtvrté příčce se ale ocitnul místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, za ním se, se shodným součtem kladných hodnocení, umisťují předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek.
Celá zpráva STEM ZDE
Dalšími, kdo od listopadu mírně získali, jsou ministři Leoš Heger a Pavel Dobeš a předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová