Analytik Chelemendik: Moudří Češi už brzy poznají, co vše jim bylo ukradeno

18.02.2013 18:59 | Zprávy

ROZHOVOR Známý ruský spisovatel a mediální analytik Sergej Chelemendik, který už dvacet pět let žije v Bratislavě, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad úlohou Václava Havla, dopadu jeho politické činnosti na dnešní média či nad předsudky, které jsou v české společnosti šířeny proti Rusku.

Analytik Chelemendik: Moudří Češi už brzy poznají, co vše jim bylo ukradeno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik

Veřejnou debatu nedávno značně rozvířila část rozhovoru prezidenta Klause pro polský týdeník Do Rzeczy, kde kritizoval politiku Václava Havla. Ten je pro česká média a některé společenské elity takřka modlou. Máte pocit, že ho obdivují nekriticky a že se o něm nesmí říct špatné slovo? Jak je možné, že většina českých novinářů razí tezi „Bůh Havel, ďábel Klaus a ďábel Zeman“?

Mainstreamová média ve většině vysílají lež. To je zbraň, kterou používají k tomu, aby přinutila ne jednotlivce, ale celé sociální vrstvy a dokonce národy chovat se k jejich prospěchu. Myslím, že v souvislosti s Havlem je lží velmi mnoho, neboť se ignorují podstatné události spojené s jeho činností.

Jde především o dvě podstatné věci. Havel byl jedním z nástrojů na rozložení československé federace. Nejúčinnějším nástrojem. Názory na federaci jsou různé, ale stále víc lidí se bude vracet k myšlence, že Češi a Slováci jsou odsouzeni k tomu, aby spolupracovali. Je to jejich osud, stalo se to několikrát v dějinách a stane se to znovu. Tím pádem rozklad federace byl do velké míry nevyhnutelným neštěstím a byl vyvolaný tím, že vítězové studené války nechtěli tak velký kus strávit naráz. Museli ho rozkrájet.

Osobní úloha Havla je nezastupitelná, protože on přišel s velkou lží, která vypadá až scestně a směšně, že války skončily, přichází světový mír a jak Češi a Slováci mohou vyrábět zbraně, nástroje na vraždění? Proto prý musel být zrušen zbrojní průmysl.

Velká část zbrojního průmyslu se nacházela na Slovensku, tak toto předurčilo základ pro rozklad federace a předurčilo to i vývoj na Slovensku, kde Havel populární vůbec není. Zůstaly po něm krajiny, které jsou stále hladové. Jde o celé střední Slovensko. Celé generace lidí se tam živily z výroby tanků, které se celkem dobře prodávaly. Přišel „mírumilovný“ Václav Havel a řekl, jak to, že si my troufáme vyrábět tanky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Jaroslav Chalupský byl položen dotaz

Stát

Pane senátore, vy tvrdíte, že se stát chová k soukromému sektoru jako otrokář. Souhlasíte se mnou i v tom, že tato vláda nechává na holičkách úplně všechny? Od zaměstnanců až po živnostníky? Vždyť co pro ně udělala dobrého. Nic. Lidé jen chudnou a pracovní život jim tato vláda jen komplikuje - např....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restartovala program robotické chirurgie

19:28 Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restartovala program robotické chirurgie

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byla jedním z prvních pracovišť provozujících robotickou chirur…