Dusno mezi Nečasem a Peake: Premiér si prý ochočil ministra dopravy

05.10.2012 7:02 | Zprávy

Vicepremiérka Karolína Peake ze strany LIDEM by prý ráda vyměnila svého stranického kolegu, ministra dopravy Pavla Dobeše. Jenže premiér Petr Nečas z ODS nad nejmladším členem kabinetu drží ochrannou ruku a odvolat jej odmítá. A to prý místopředsedkyni vlády velmi vadí.

Dusno mezi Nečasem a Peake: Premiér si prý ochočil ministra dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas s Karolínou Peake

Podle důvěryhodného zdroje prý premiér Nečas využívá Dobeše k dosazování svých lidí na ministerstvo a organizace, které jsou mu podřízené. „Z dopravy se stalo další ministerstvo ODS,“ sdělil deníku Právo zdroj z řad LIDEM. „Kdyby bylo na Peake, tak by Dobeš byl už dávno odvolaný. Jenže Nečas nad ním drží ochrannou ruku,“ dodal s tím, že výměnou si premiér mohl dosadit své lidi například na Ředitelství vodních cest.

„Peake nemá na Nečase páky, jak Dobeše odvolat, a se situací je krajně nespokojená,“ pokračuje zdroj. Sama Peake tyto spekulace odmítá komentovat, připouští však, že k Dobešově ministrování má výhrady. Vadí ji zejména komplikace kolem zavádění nového registru vozidel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Petr Letocha byl položen dotaz

Migrační pakt

Popište prosím pregnantně dle všeho názoru výhody tohoto paktu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst, EU musí jednat jednotně a pragmaticky

22:08 Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst, EU musí jednat jednotně a pragmaticky

Zavedení 20% amerických cel vůči dovozu z Evropské unie je špatnou zprávou pro obě strany Atlantiku.…