„Svým způsobem není nikdo donucený nebo přinucený, aby něco koupil,“ hájil v ČT svoji firmu Beck Europe Josef Bárta. „To je všechno otázka jenom nabídky a poptávky,“ dodal v pořadu Máte slovo. „Zřejmě, jak se říká v reálném světě, pokud má někdo zájem, tak ať si to koupí.“
Podle něj jeho firma rozhodně neokrádá staré lidi, jak bývá někdy říkáno. Stejně by ty peníze senioři utratili v klasických obchodech. „Takže myslíte, že to ti lidi nekoupí?“ optal se moderátorky a narážel na to, že když jsou vysoké prodeje, hovoří to o zájmu zákazníků. „Já se ale ptám, jestli rádi a dobrovolně…“ optala se moderátorka Michaela Jílková. Dostalo se jí odpovědi, že „stoprocentně“.
„Když člověk pana Bártu poslouchá, tak má pocit, že tady hovoří novodobý Baťa,“ komentoval to s úsměvem ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Ovšem podle něj to v reálu zřejmě bude jinak. Kdyby totiž důchodce chtěl například hrnec, koupí si ho normálně v obchodě.
„Vy lákáte důchodce na úplně jiné věci,“ vmetl Bártovi do tváře Kuba. Na mysli měl pozvánky na zájezd do zahraničí, kde jsou však senioři nuceni jít na předváděcí akci. „A oni jsou tam pak vystaveni praktikám, kterým neumí čelit,“ dodal ministr.
Jenže podle Bárty je to jinak. Špatní jsou jiní prodejci, jenže každý zná jen Beck, a tak na něj hází vinu. Nejprve se pustil do hádky s jiným přímým prodejcem, Romanem Zavadilem. Ten tvrdil, že jeho akce vypadají jinak a chovají se k lidem slušně.
ReproFoto: ČT
Přímí prodejci jsou špatní, ale i dobří
Oba prodejci se ale v závěru hádky shodli, že přímí prodejci se hází do jednoho pytle jako „šmejdi“. Nedělí se na správné a špatné. „Myslíte, že mám rád, když mi říkaj‘, že jsem šmejd?!“ křičel v pořadu Bárta. Beck totiž pokutám zatím nečelil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan