Klaus: Za poškození naší země mohou havlisti. To jim neodpustím

05.01.2013 9:01 | Zprávy

Nynějšímu prezidentovi Václavu Klausovi zbývá do konce úřadování dva měsíce. Jak tvrdí, nejvíce mu bude chybět možnost se bezprostředně dotýkat tepu české politiky, která ho zajímá a trápí. I proto krátce zhodnotil aktuální stav, ve kterém vidí nedostatek schopných lídrů. A mohou za to lidé vedení bývalým prezidentem Václavem Havlem.

Klaus: Za poškození naší země mohou havlisti. To jim neodpustím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

O svých nástupcích na Hrad má Klaus obavy, s výjimkami se totiž kandidátů bojí. „S minivýjimkami se té sestavy, která se o prezidentskou funkci uchází, jako občan – to zdůrazňuji – bojím,“ svěřil se pro Magazín Právo prezident. Kdyby se ale volby účastnil prezidentův tajemník Ladislav Jakl, který chtěl kandidovat, ale nezískal dost podpisů, šel by mu hlas do urny vhodit. I s vědomím, že nevyhraje. „Nikoho, u koho bych neváhal, nevidím,“ dodal prezident.

Jinak se Klaus k prvnímu kolu voleb přijít nechystá. Motivovat jít volit v druhém kole by prezidenta mohlo jedině to, kdyby si sám řekl: To radši tenhle než ten druhý. A mezi ty, u nichž by si to v druhém kole řekl, patří Miloš Zeman.

Havlistům Klaus nikdy neodpustí

Nový lídr podle Klause musí umět kolem sebe vytvořit ideové seskupení. „Dnešní velké politické strany nikoho takového nenabízejí,“ hodnotí dnešní politiku prezident. Příčiny celého problému nedostatku schopných lídrů vidí Klaus v jeho předchůdci Václavu Havlovi a celému hnutí, které z nedostatku lepšího názvu označuje za havlismus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

13:33 Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

Koncem roku 2024 studovalo na veřejných a soukromých vysokých školách v Česku bezmála 315 tisíc osob…