U nás podle prezidenta málokdo ví, že Indonésie je s 240 miliony obyvatel čtvrtou nejlidnatější zemí světa, dlouho patřila Nizozemsku a poté zde prezidenti Sukarno a Suharto až do roku 1998 praktikovali „řízenou demokracii.“ Od té doby se prý země stabilizovala a rychle rostě.
Klaus zavzpomínal, jak její hlavní město Jakartu navštívil již v roce 1994 jako předseda vlády. Tehdy prý ještě vládl později násilně svržený prezident Suharto a host ze střední Evropy se tehdy domáhal procházky po hlavním městě. „Bylo mi to umožněno až po několika hodinách – následně jsem pochopil, že se musí počkat, až vyklidí kus města. Procházel jsem se proto prázdnými ulicemi,“ vzpomíná cestovatel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav