Jedinečný model EA9800 je vybaven zakřiveným ergonomickým designem s podporou technologie LG CINEMA 3D. S mírným vnitřním zakřivením je celý povrch obrazovky ve stejné vzdálenosti od očí diváka, čímž dochází k odstranění problému s vizuálním zkreslením a ztrát detailů na krajích obrazovky. Datum uvedení na trh ani cenu televizoru firma zatím neoznámila.
„LG jako první uvedla na trh 55palcovou OLED televizi. Navíc jsme jako první ukázali na veletrhu CES i variantu se zakřivenou obrazovkou v takto velké úhlopříčce,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics. „Naše televizory přinášejí výjimečný zážitek, který překoná vše, co kdo kdy viděl. Zakřivený model OLED přináší jedinečný design útlé obrazovky a estetické krásy televizoru.“
Skvělý obraz je zaručen díky technologii WRGB. Ke třem základním barvám přidává ještě bílý sub-pixel, díky čemuž je dosahováno skvělé barevné škály a přesných barev z jakéhokoliv pozorovacího úhlu. Oproti konkurenčním OLED televizorům se systémem RGB nabízí LG jemnější odstíny a tóny, stejně tak barevné podání je více realistické a pro oči komfortnější.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva