Lidovci ani zelení by s komunisty do vlády nešli. Vzpomeňte na Kalouska

07.05.2012 17:16 | Zprávy

Předsedové politických „středových“ stran tvrdí, že by v žádném případě nešli do takové koalice s ČSSD, na níž by participovali i komunisté. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dokonce k tomu řekl třikrát kategorické NE. „To bychom radši zůstali v opozici,“ zmínil. Podobně pak hovoří i šéf Strany zelených Ondřej Liška. Ten dokonce vylučuje i koalici s kýmkoliv, tedy i s ČSSD.

Lidovci ani zelení by s komunisty do vlády nešli. Vzpomeňte na Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Komunisté slaví 1. máj

KSČM poslední dobou boduje snad ve všech průzkumech veřejného mínění ve volebních preferencích. Pokud by se v těchto dnech konaly volby do Poslanecké sněmovny, pak by ČSSD a KSČM dosáhly v Poslanecké sněmovně jasné většiny 114 křesel ze dvou set. Současné vládní strany ODS a TOP 09 by naproti tomu získaly jen 65 mandátů, z toho ODS  41. To uvádí průzkum Factum Invenio.



Většinu s komunisty, nebo modrými

Strana zelených, která dosud byla pod pětiprocentní hranicí, by ale nově získala sedm křesel a lidovci 14. Z uvedených čísel je ale také zřejmé, že ČSSD sestaví většinovou vládu pouze v případě, že bude spolupracovat s komunisty, nebo s občanskými demokraty. Případná středová koalice ve složení ČSSD, lidovců a Zelených by totiž držela jen 93 křesel ze dvou set.

Jenže jak vyplývá z odpovědí předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky, ČSSD by v takovém případě měla po příštích parlamentních volbách smůlu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Proč chcete vystoupit z NATO?

Když nás chcete chránit před válkou, tak proč jste pro naše vystoupení z NATO? Nemyslíte, že nebýt NATO, dost možná bysme byli ve stejné situaci jako Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas a Nadační fond Žárovky uzavírají mediální spolupráci

11:27 Český rozhlas a Nadační fond Žárovky uzavírají mediální spolupráci

Český rozhlas a Nadační fond Žárovky uzavřely deklaraci o vzájemné spolupráci, jejímž cílem je propa…