„Na programu byly mimo jiné semináře a workshopy zaměřené na zadávání veřejných zakázek, místní angažovanost pro fair trade a diskuze s producenty z Keni a Ghany. 25 zemí vyslalo své zástupce na konferenci diskutovat o budoucím vývoji a posilování Fairtrade hnutí,“ charakterizovala obsah konference projektová manažerka Městského úřadu v Litoměřicích Marcela Trejbalová.
Kromě výměny zkušeností a inspirace, které delegáti získali v průběhu konference, bylo shromážděním přijato oficiální prohlášení, jež bude švédskými politiky tlumočeno v Evropském parlamentu a také na konferenci OSN o udržitelném rozvoji v Rio de Janeiro.
Litoměřice, Boston, Kodaň, Londýn, Sydney, Seattle a 1000 dalších měst po celém světě oficiálně podporují myšlenku spravedlivého obchodu a jsou držiteli statusu Fairtradové město. Což znamená, že naplňují cíle v oblasti udržitelného rozvoje, splňují kritéria o dostupností Fair Trade výrobků na místní úrovni a šíří povědomí o Fair Trade mezi veřejností.
„Fairtradové hnutí věří, že můžeme měnit svět k čistějšímu, zdravějšímu a spravedlivějšímu skrze naše každodenní spotřebitelská rozhodnutí,“ podotkla Marcela Trejbalová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: litomerice.cz