Toto tvrzení nelze jednoduše přejít a ponechat je na úrovni vedlejší hlášky v rozsáhlejším rozhovoru. Na toto obvinění je potřeba reagovat a uvést souvislosti na pravou míru. Stačí se vrátit o pár let zpět do historie ministerstva životního prostředí, do období 2006 až 2009, kdy pan Bursík na ministerstvu životního prostředí působil. Tehdy se totiž za velmi intenzivní účasti ministerstva (a tedy i pana Bursíka) rozbíhala výstavba fotovoltaických elektráren. Ano, jde o ten samý projekt, který ještě v loňském roce ohrožoval peněženky všech daňových poplatníků extrémním navýšením cen elektřiny. Musela jej minutu před dvanáctou řešit vláda Petra Nečase a parlament po zásadním vstupu do daňové úpravy.
Další z "excelentních" událostí zeleného (či Bursíkova) ministerstva životního prostředí byla problematika Operačního programu Životní prostředí, konkrétně rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury ve městech a obcích.
Byl to Martin Bursík, který v roce 2008 přistoupil na podmínky Evropské komise, na základě kterých byla vydána Metodika pro žadatele vystavující obce a města podmínce rozvázání dosavadních smluv s partnery. V důsledku neřešení tohoto problému s Evropskou komisí hrozí, že Česká republika zřejmě o 10 miliard korun pro tyto vodohospodářské projekty přijde. Obce a města budou rekonstrukce realizovat z vlastních prostředků a náklady přenesou na odběratele ve formě zvýšení cen vodného a stočného.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS