Peake trpí poruchou osobnosti, prozradil její bývalý kolega. A přidali se další

06.12.2012 18:01 | Zprávy

Předsedkyně strany LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake v úterý oznámila, že pokud její strana v rámci směny resortů získá ministerstvo obrany, ráda by jej vedla právě ona. Kromě řízení armádního resortu by ráda dále dohlížela na protikorupční agendu a dál zůstala v čele vládního výboru pro boj s korupcí. Kumulaci funkcí kritizují ale mnozí opoziční politici.

Peake trpí poruchou osobnosti, prozradil její bývalý kolega. A přidali se další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání poslanecké sněmovny dnes připomínalo spíše čtenářský klub

Peake by chtěla na obranu přinést zejména agendu, o kterou se zajímá dlouhodobě- tedy zefektivnění státní správy. „Ať už je to protikorupční balíček, který se týká také obrany, nebo protikorupční agenda,“ plánuje dosavadní vicepremiérka.

S tím souvisí i to, že by vedle své ministerské funkce ráda řídila vládní protikorupční agendu. „Dál bych vedla vládní výbor pro boj s korupcí. Rozhodně chci tuto práci dokončit, například zákon o úřednících či zákon o financování politických stran. Tuto agendu bych nerada někomu předávala,“ říká vicepremiérka.

ParlamentníListy.cz oslovily koaliční i opoziční politiky, zda by se v případě, kdy by se Peake stala ministryní obrany a zůstala by v čele vládního protikorupčního výboru, nejednalo o kumulaci funkcí a zda lze obě funkce zodpovědně zvládat současně.

Kariéristická, nenasytná, chamtivá, úlisná dámička s poruchou osobnosti

Opozice tvrdě zpochybnila schopnosti Karolíny Peake. „Japonci si zvykli na zemětřesení, jinde si zvykli zase na tajfuny. Česká republika si stejně musí zvyknout na tuto dámičku a její kariérismus, chamtivost a nenasytnost. I úlisnost. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Smutné je, že ty prvně jmenované živly si lidé nevybrali dobrovolně. Ani podvodem, ani omylem, jako to ´zdejší české´,“ řekl ParlamentnímListům.cz poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

Ani bývalý kolega Peake Jiří Štětina z poslaneckého klubu VV nepěje ódu na vicepremiérku. „Podle mě to hromadění funkcí hraničí s poruchou osobnosti. Nekritičnost, megalománie, touha po moci a tak dále. ´Protikorupční úřad´ nepřinesl žádné výsledky a stojí to daňového poplatníka hodně peněz. Na interpelaci ohledně stavu vyšetřování kauz jsem za tři měsíce nedostal odpověď. Pokud budou její výsledky stejné i na ministerstvu obrany, mám obavy o bezpečnost nejenom občanů, ale celého státu,“ říká Štětina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Z čeho je financováno hnutí STAČILO?

KSČM má příspěvky od státu, ale stačilo přeci ne nebo ano? A pokud ne, tak z čeho je financováno? A je to tak, že teď už KSČM jako strana kandidovat nebude, ale budete kandidovat jako STAČILO? A jestli ano, proč vlastně stranu úplně nezrušíte, když jste de fakto založila novou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Od 5. dubna opět vyjede autobus na Ještěd

7:23 Liberecký kraj: Od 5. dubna opět vyjede autobus na Ještěd

Od soboty 5. dubna bude opět v provozu autobusová linka na Ještěd. Jezdit bude během dubna a října o…