Politici myslí na lidi jen pod tlakem, jinak na ně kašlou. Šéf lékařů se rozčílil na Hegera

18.12.2012 19:58 | Zprávy

Blíží se konec roku a stále není jasné, jak bude v Česku od prvního ledna vypadat financování zdravotní péče. Zvyšuje se nervozita u pacientů, kteří se už na provádění některých zákroků nemohou objednávat, protože nemocnice nemají uzavřeny smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Na šéfa resortu Leoše Hegera se valí kritika z mnoha stran, že to dopustil.

Politici myslí na lidi jen pod tlakem, jinak na ně kašlou. Šéf lékařů se rozčílil na Hegera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

Za dvacet let existence České republiky nevydržel ve funkci ministra zdravotnictví nikdo tak dlouho jako už téměř dva a půl roku úřadující Leoš Heger. Přesto se na něj valí vlna kritiky, kterou umocňuje skutečnost, že jsme ještě nikdy nebyli necelé dva týdny před koncem roku v situaci, že nejsou uzavřeny smlouvy mezi nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami. Zatímco předseda VV Radek John varuje před kolapsem zdravotní péče, ministr důvod k panice nevidí.

„Pan Leoš Heger může být v pohodě, protože on loajálně plní své povinnosti náměstka ministra zdravotnictví, takže jeho nadřízený Kalousek s ním může být spokojený. Spokojeni jsou s ním i velcí investoři ve zdravotnictví, kterým jde na ruku. Spokojeny jsou s ním i zdravotní pojišťovny, kterým dává zcela volnou ruku. Takže on může být klidný, protože názor pacientů a zdravotníků ho nezajímá,“ tvrdě kritizuje pro ParlamentníListy.cz šéfa resortu prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Žádná reforma ani žádný přísun peněz

Ministr Heger podle šéfa ČLK neudělal žádnou reformu zdravotnictví, nesehnal pro něj ani žádné peníze zvnějšku, ani cestou nadstandardu, ani cestou zvýšení plateb za státní pojištěnce. „Pokud od prvního ledna budou pacienti dostávat péči v nemocnicích, tak to bude jen dobrá vůle ředitelů nemocnic a zdravotníků v nich pracujících, protože nemají žádnou jistotu, že za tuto práci dostanou od pojišťoven zaplaceno,“ upozorňuje Milan Kubek, do jaké situace se pod taktovkou Leoše Hegera dostaly nemocnice, jejich zaměstnanci, ale i pacienti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Nemáte jako já pocit, že tato vláda se nás snaží šmírovat úplně všude?

Vy kritizujete, že chce hlídat údaje o ubytovaných (v hotelech, penzionech...), ale co říkáte na to, že se snaží protlačit i to, aby nás mohla šmírovat na webu? Cožpak nestačí, že se nás snaží umlčet pomocí Foltýna a toho jeho nesmyslného úřadu? Proti tomu taky nějak bojujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vystoupení z vojenské části NATO.“ Navržen nezvyklý krok

4:43 „Vystoupení z vojenské části NATO.“ Navržen nezvyklý krok

Podle bývalého elitního diplomata a předsedy spolku Svatopluk Petra Druláka je načase začít vést dis…