TOP 09 se potápí. Vypadá to tak alespoň podle posledních výzkumů volebních preferencí, v nichž nedosahuje ani deseti procent. Příliš popularity jí nepřidala ani kauza CASA, ani ta kolem telefonátů ministra financí Miroslava Kalouska.
A tak se strana snaží kladné body získat, kde to jde. Třeba návrhem, aby politici nemohli při výkonu funkce ústavního činitele brát plat i za uvolněnou funkci na úrovni kraje či obce. Právě k tomuto návrhu zákona uspořádali poslanci Stanislav Polčák a senátorky Jana Juřenčáková a Soňa Paukrtová ve čtvrtek brífink.
Na tom byla účast nižší než malá. Kromě čtyř redaktorů a několika fotografů se o návrhu na snižování platů politiků nezajímal nikdo. To zřejmě zaujalo i přítomné řečníky, kteří se se zaujetím rozhlíželi po téměř prázdném sále.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jana Šulcová