Reklamovat dálnici? Co předvádí ministerstvo, je absurdní, říká šéf Eurovie

17.02.2012 22:43 | Zprávy

Zhruba od listopadu loňského roku plní média zprávy o zvlněném úseku dálnice D47 do Ostravy. Ředitelství silnic a dálnic dokonce zašlo až tak daleko, že se rozhodlo zmíněný úsek vrátit společnosti Eurovia CS, která inkriminovaný úsek stavěla. Je to to samé, jako by někdo koupil auto, neservisoval jej, párkrát naboural a pak se jej rozhodl vrátit prodejci, reagoval pro ParlamentníListy.cz generální ředitel společnosti Eurovia CS Martin Borovka.

Reklamovat dálnici? Co předvádí ministerstvo, je absurdní, říká šéf Eurovie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ing. Martin Borovka, generální ředitel Eurovia CS

Borovka je nepříjemně překvapen i definitivní podobou „ministerské“ komise, která by problémy kolem dálnice měla řešit. „Komise, jež měla být podle původní dohody tvořena uznávanými experty na jednotlivé posuzované otázky, je v praxi nejméně z poloviny tvořena odborníky na právní či komunikační disciplíny,“ uvádí se v prohlášení společnosti Eurovia CS zveřejněném dnes.

Odborník: Strojní inženýr z reklamky

„V komisi chybějí specialisté na výstavbu silničních staveb, na mostní konstrukce či na problematiku stavebních materiálů,“ uvádí se zde dále. V praxi tak podle Eurovie CS v komisi pracují odborníci na majetkové spory, na správu bytů či na řízení reklamních a politických kampaní.

„Odborná kvalifikace členů komise je v oficiálních dokumentech Ministerstva dopravy prezentována ryze účelově: například státní tajemník stojící v čele komise je označen jako "strojní inženýr s 20 lety praxe v řízení projektů a výroby", tvrdí se v prohlášení.

Co už je ale zamlčeno, že tuto praxi po celá dvě desetiletí po ukončení studií vykonával v největších českých reklamních agenturách. Obdobně jsou zkreslovány i další informace o komisi.

Reklamace podávané přes média

Připomeňme, že spor o dálnici se vyostřil poté, co deník Blesk přinesl informaci, že Ředitelství silnic a dálnic podalo trestní oznámení kvůli zvlněné dálnici. Ředitelství je prý přesvědčeno, že se stát stal obětí podvodu, mohl přijít až o 262 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 31


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…