Příkladem je podle Víta Bárta vládní přístup k naší vědě, aplikovanému výzkumu a vzdělávaní budoucích generaci. Upozorňuje na fakt, že výdaje na vědu a výzkum mají v příštím roce nominálně poklesnout o půl miliardy korun, tedy zhruba o 2,7 procent. Číslo ale není konečné. Pokud do kalkulací započítáme vliv DPH, pak už se dá mluvit o šesti procentech.
„Člověk nepotřebuje ekonomické vzdělání a všechnu moudrost světa k tomu, aby pochopil, že právě obnovený ekonomický růst je tím, co by mělo naplnit státní kasů, zastavit prohlubování deficitu našeho rozpočtu a zbavit nás od nutnosti škrtů a úspor,“ píše Bárta na svém webu.
Největší plošný škrt, který ze situace vyplyne, čeká podle Bárty Akademii věd ČR, jež stojí za bezpočtem českých objevů a patentů. Ta totiž prohlásila, že se zřejmě nevyhne masivnímu propouštění vědeckého personálů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno