Spisovatelé i poradce od Penty. Tak dnes žijí komunistické elity

18.11.2012 21:50 | Zprávy

Před 23 lety byl jejich režim sesazen, ale nyní se vesměs jedná o spokojené důchodce. Server Blesk.cz popsal, jak si aktuálně žijí někteří prominenti komunistického režimu. Poslední náčelník StB Alojz Lorenc, bývalý federální premiér Lubomír Štrougal i poslední předrevoluční generální tajemník Miloš Jakeš dnes žijí vcelku spokojeně.

Spisovatelé i poradce od Penty. Tak dnes žijí komunistické elity
Foto: Hans Štembera
Popisek: V pražském Paláci knih Luxor se konala autogramiáda Lubomíra Štrougala

Třiasedmdesátiletý Lorenc byl v listopadu 1989 na vrcholu svých sil a proto ještě poté stihl řadu obchodních aktivit. Jeho poradenství ještě před dvěma lety využívala investiční skupina Penta. Muž, který byl za své aktivity několikrát trestně stíhán, ale do vězení nikdy nemusel, nyní žije spokojeně v Bratislavě.

Bývalý premiér Lubomír Štrougal žije od revoluce v ústraní, z něhož částečně vystoupil v posledních letech, když přišel se dvěma díly svých pamětí, které se velmi slušně prodávaly. Možná i proto si na rozdíl od svých kolegů nestěžuje na důchod. Žije převážně na své chalupě v Jizerských horách, i když si podle serveru nedávno koupil byt v Praze za několik milionů.

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš si celých dvacet let užívá důchodu ve své vile na Hanspaulce. Tu již přepsal na své syny a léto tráví na chalupě na Šumavě. Na rozdíl od svých kolegů se pravidelně účastní oficiálních komunistických oslav. Stejně jako Štrougal sepsal své memoáry, nazvané Dva roky generálním tajemníkem.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V práci či domácí pohotovost. Na Štědrý den bude pracovat na 2150 zaměstnanců Skupiny ČEZ

19:10 V práci či domácí pohotovost. Na Štědrý den bude pracovat na 2150 zaměstnanců Skupiny ČEZ

Vánoční svátky jsou pro energetiky pracovními dny, elektřina a teplo totiž musí proudit neustále. Tý…